Tři plus jedna

Autoři článků, redaktoři, korektorky, inzertní a obchodní manažeři, členové redakční rady a vydavatel mají za sebou již druhý rok kolektivní snahy o prosazení časopisu Energie 21 na složitém mediálním trhu v České republice a na Slovensku. A je třeba bez falešné skromnosti konstatovat, že je to snažení úspěšné: Energie 21 je mezi odborníky i poučenými laiky stále známější a roste počet předplatitelů. A zvyšuje se také příjem z inzerce, což je pro každé médium základní podmínkou pro přežití.

Další podmínkou je profilování tématického obsahu časopisu tak, aby co možná plošně a trvale zasáhl vytipovanou „cílovou skupinu“ čtenářů a inzerentů. Proto bylo další směřování Energie 21 projednáváno i na zasedání redakční rady koncem minulého roku. A co bylo výsledkem diskuze? Všechno neprozradím, do jisté míry jde o obchodní tajemství, ale strategie je zřejmá a lze ji stručně charakterizovat jako „tři plus jedna“.

 

Než pojem vysvětlím, musím předeslat, že obsahem časopisu budeme chtít oslovit zejména zemědělce a obecní zastupitele (a jejich obchodní partnery). A není to jen proto, že se naše vydavatelství na zemědělství a komunální sféru specializuje. Druhým a možná ještě vážnějším důvodem je, že využívání obnovitelných zdrojů energie se pro tyto rezorty stává významnou investiční příležitostí a v mnoha případech dokonce nezbytností.A proč strategie tři plus jedna?

 

Oficiálně uznaných obnovitelných zdrojů energie je sedm, ale pro zemědělství a komunál mají v nejbližším období největší význam tři z nich: Biomasa pro vytápění a biopaliva, bioplyn a kupodivu i sluneční energie pro výrobu tepla a elektřiny. Ostatní rubriky pochopitelně nezrušíme, ale jejich obsah přizpůsobíme realitě České republiky: Využití vodních toků je na maximu, osud větrných elektráren závisí na postoji veřejnosti v regionech a geotermální energii dnes zastupují hlavně tepelná čerpadla.

 

Plus znamená něco navíc. Je totiž známo, že nejlevnější energií je ta, která se nespotřebuje. Proto jsme k původní sedmičce obnovitelných zdrojů jako novou rubriku přidali ještě osmý: energetické úspory.

 

Jiří Trnavský

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *