Tepelné čerpadlo do chytré domácnosti

Společnost DZ Dražice (člen skupiny NIBE), největší český výrobce ohřívačů vody a výhradní dodavatel švédských tepelných čerpadel NIBE do České republiky a na Slovensko, sleduje ve svých novinkách pro letošní rok trendy tzv. chytré domácnosti. Těmi je inspirovaná i nová řada environmentálně šetrných systémů NIBE „S“.

Chytrou (tzv. smart) domácnost charakterizuje automatizace domácích činností a procesů, omezení spotřeby energií, komfortní vnitřní prostředí a vysoká míra pohodlí uživatele a bezpečnosti jeho domova. S tím souvisí i pojem inteligentní dům, který se obvykle používá pro domácnost s komplexním, plně automatizovaným systémem řízení od osvětlení přes vytápění až po bezpečnostní systém. Úroveň propojení a spolupráce jednotlivých zařízení je vždy zcela individuální, tak aby byla šitá na míru potřebám a přáním příslušných uživatelů.

Právě inteligentní vytápění, chlazení a ohřev vody v chytré domácnosti zajišťuje nová řada NIBE „S“, která je v mnoha ohledech revoluční.

Hlavní myšlenkou, jež stála za vývojem inovativního řešení, bylo rozšíření komunikace s okolním světem, respektive s vlastním příslušenstvím a dalšími komponenty chytré domácnosti. Nejvýraznější změna proto proběhla u operačního systému.

Základní funkce, které charakterizují tepelná čerpadla NIBE, zůstaly u řady „S“ zachovány. Kromě efektivního, energeticky šetrného a úsporného vytápění, chlazení nebo ohřevu vody dávají čerpadla řady NIBE „S“ disponují nadstandardním regulátorem, jehož součástí je velký dotykový displej s intuitivním ovládáním, připojením k internetu pomocí integrované WiFi nebo lokální sítě LAN a vlastní bezdrátovou sítí pro rychlou komunikaci s příslušenstvím a dalšími komponenty v rámci chytré domácnosti. Od starších modelů se navíc odlišují také inovovaným nadčasovým designem.

K vzdálené správě a kontrole nových zařízení pomocí chytrého telefonu nebo tabletu slouží aplikace myUplink. Ta disponuje kromě stávajících funkcí automatickou aktualizací softwaru, širokou možností komunikace s jinými aplikacemi nebo vlastní předpovědí počasí, která slouží k optimalizaci výkonu. Uživatelé tak budou moci sledovat aktuální stav tepelného čerpadla, ovládat jeho funkce i na dálku a přizpůsobovat přísun čerstvého vzduchu nebo aktuální množství tepla a ohřáté vody svým aktuálním potřebám nebo činnosti. Díky tomu získají nejen zdravé vnitřní prostředí, ale také výrazně sníží své provozní náklady.*

Red (Zdroj: DZ Dražice)

Obrázky:

Tepelné čerpadlo NIBE S1255 je přirozenou součástí interiéru chytré domácnosti. Foto archiv/DZ Dražice

K vzdálené správě a kontrole pomocí chytrého telefonu nebo tabletu slouží aplikace myUplink. Foto archiv/DZ Dražice

 

Komentáře ke článku 2

  • lukyn

    Ahoj všem. Díky za podnětný a zajímavý článek. Ještě bych k tomu asi za sebe řekl, že důležité je pořídit i dobrý a kvalitní regulátor teploty. V dnešní době se dají sehnat různě kvalitní technologie. Osobně jsem pročítal různé možnosti například tady https://act.afriso.cz/ kde vysvětlují co to vlastně jsou regurátory teploty a jak funguje systém udržování teploty vody v radiátorech…podle mě je dobré o tom popřemýšlet.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *