Nejenom krmné vozy a kompostárny

Letos uplynulo 23 let od vyrobení prvních krmných míchacích vozů s vertikálním šnekem v ČR. Tyto produkty značky Cernin byly navržené do těžkých provozních podmínek, jsou jednoduché, z kvalitních materiálů, odvádějí dobrou práci, vyžadují minimální údržbu a vynikají spolehlivostí i dlouhou životností.

Výtah z článku, který vyšel v časopise Energie 21 č. 2/2021.

V ČR se počet prodaných vozů blíží číslu 800. Mnoho dalších pracuje téměř ve všech zemích Evropy. Sázka na ověřenou českou kvalitu se vyplácí. Zákazníci oceňují také dostupný, levný a rychlý servis tuzemského výrobce.

V mnoha případech se vozy upravují podle konkrétních podmínek a rozšiřuje se jejich funkce například o nakládání vlastní hydraulickou rukou nebo frézou i možnost zastýlání slámou až do vzdálenosti 20 i více metrů.

Vozy Cernin lze dodat od nejjednodušší verze bez váhy a dopravníku až po plně vybavené s elektrohydraulickým ovládáním všech funkcí. Volitelným příslušenstvím může být patentované odnímatelné vakovací zařízení, které umožňuje vlastní výrobu vaků s kukuřičnou siláží nebo senáží nebo kompostu s aerobním zráním ve vaku.

Objemy vozů se dnes pohybují od čtyř do 30 m3. Pro BPS se vyrábějí vany, které mohou mít objem až 80 m3. Míchací vana umožňuje snadné nakládání značného množství materiálu bez předchozích úprav. Vertikálně uspořádaný šnek se speciálními šavlovitými noži zajistí rychlé rozřezání komponentů. Pomocí protinožů lze docílit požadovanou délku řezání. Ostří nožů je možné pro delší životnost opatřit nástřikem karbidu wolframu.

Kromě již zavedených krmných míchacích vozů se v dílnách firmy Cernin v Budišově nad Budišovkou vyrábějí dezintegrátory pro BPS, pojízdné nádrže na naftu, které nepotřebují žádné schválení k provozu, nesené zastýlací lžíce a tak zvané mobilní kompostárny pro zpracování biologických odpadů.*

David Bukovjan, Cernin s. r. o.

Podrobnosti na: www.cernin.cz

 

Obrázek:

Součástí sortimentu společnosti Cernin jsou kromě jiného také pojízdné nádrže na naftu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *