Na energetickou budoucnost je nutno se připravit už teď

Lars Lagerkvist, senior vicepresident a regionální koordinátor společnosti E.ON SE, představil v pražském hotelu Grand Majestic Plaza na XIII. Mezinárodním energetickém fóru na téma Nové business modely v energetice projekty a aktivity koncernu E.ON pro oblast tzv. Nového energetické světa.

Podle Lagerkvista spočívá energetická budoucnost především ve větším využití obnovitelných zdrojů, zejména větrných parků a fotovoltaických zařízení, dále pak v sofistikované distribuci elektřiny a plynu a vývoji nových řešení pro zákazníky, která budou ještě více reflektovat jejich skutečné potřeby. Zákazník není v tomto kontextu vnímán jako pouhý spotřebitel, ale představuje rovnocenného energetického partnera. Každý z nich má přitom jiné potřeby a požadavky. To je potřeba při vývoji nových produktů a služeb, ať už se jedná o optimalizaci veřejného osvětlení, stavbu kogenerační jednotky, fotovoltaiku či oblast elektromobility, zohlednit.

Lars Lagerkvist se připojil ke skupině E.ON v roce 1993 jako absolvent-stážista. V roce 1999 vstoupil do představenstva Swedish Energy Trading operations, kde byl zodpovědný za vnější obchodní styk. V roce 2001 opustil skupinu E.ON a přestěhoval se do Curychu, aby vedl joint venture mezi společností Atel a Norwegian player. V roce 2003 se vrátil zpět do společnosti E.ON, od roku 2013 působí jako senior viceprezident business excellence.

Mezinárodní energetické fórum patří tradičně k jednomu z nejvýznamnějších setkání regulátorů a podnikatelské sféry ve střední a východní Evropě, které pravidelně navštěvuje více než 150 účastníků z řad energetických expertů, managementu předních společností a zástupců evropských a národních regulačních úřadů.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *